07-11-2011 - Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf (mkb) moeten alle ruimte krijgen om te groeien. De overheid moet regels, belastingen en instrumenten zo inrichten dat ze ondernemers lucht geven in plaats van afknijpen. Dat zei Hans Biesheuvel, voorzitter van MKB-Nederland, vanmiddag tijdens het MKB-jaarcongres in het World Forum in Den Haag.
Nederland heeft zijn welvaart te danken aan ondernemers die risico nemen voor eigen rekening, aldus Biesheuvel. Hij vindt dat het nemen van risico dan ook meer gewaardeerd moet worden. De voorzitter van MKB-Nederland stoort zich aan het risicomijdende gedrag in politiek en samenleving. 'Vroeger was je Raad van Commissarissen sparringpartner bij moeilijke besluiten, je kon er terecht voor advies. Nu is de commissaris bezig met het beperken van zijn aansprakelijkheidsrisico. Toezichthouders van de overheid kijken alleen maar naar strikte toepassing van wetten en regels. Dat snoert ondernemen in, terwijl het ruimte nodig heeft.'
Bankenbelasting
Biesheuvel riep de politiek op om af te zien van een bankenbelasting. Dit zal volgens hem niet zonder gevolgen blijven. 'Als een bankbelasting wordt ingevoerd, wordt de kredietkraan voor het mkb dichtgedraaid.' Hij ziet liever dat banken weer partner worden van ondernemers.
De politiek zou zich, wat Biesheuvel betreft, moeten inzetten voor de invoering van één simpele ondernemerswinstbelasting, onafhankelijk van de rechtsvorm van de onderneming.