26-01-2012 - De kosten van overgewicht zijn groot, ook voor werkgevers. Maar hoever moeten zij gaan om hun werknemers te stimuleren gezond te leven? Daarover ging het artikel 'Dik is duur' in Forum van 12 januari. Eric van der Veen van Sport & Zaken breekt een lans voor bedrijfssport.
'Moet de baas haar werknemers verplichten te sporten?' Dat is de vraag die in het artikel 'Dik is duur' wordt gesteld. Nee, natuurlijk niet! Hij kan het slechts mogelijk maken en stimuleren, zoals ook terecht in het artikel wordt gesteld.
Om werkgevers daarbij een handje te helpen is er Sport & Zaken, een stichting die de sportparticipatie onder werknemers wil verhogen. Founder van Sport & Zaken is VNO-NCW. Belangrijk voor bedrijven die aan de slag willen, is dat het bedrijfssportprogramma voldoet aan de eisen en wensen van de medewerkers zelf. Inzicht in de behoeften vóór de start van het programma is cruciaal. Met het juiste sportaanbod spreek je een grotere groep aan en dien je uiteindelijk meerdere (bedrijfs)doelen.
Een groot aantal werknemers wil ook via het bedrijf sporten. Stichting Sport & Zaken heeft de behoefte onder ruim tienduizend werknemers onderzocht en hieruit blijkt dat 61 procent de intentie heeft meer te gaan bewegen, de rest vindt dat ze al voldoende bewegen.
Sportende werknemers kunnen werkgevers veel opleveren, zoals ook wordt gesteld in het artikel. PWC berekende dat als werknemers meer gaan sporten en bewegen, de bv Nederland 380 tot 930 miljoen euro per jaar kan verdienen. Als alle werknemers de fitnorm halen, dus drie keer per week 20 minuten sporten, levert dat bijna 1 miljard op door minder verzuimkosten. Het tegenovergestelde is ook het geval: te weinig bewegen is een concreet arbeidsrisico en levert meer verzuim op. Maar sport en bewegen met collega`s levert méér op: het is aantrekkelijk voor toekomstige werknemers en zorgt voor een betere sfeer op de werkvloer. Sport verbindt!
Eric van der Veen
Programma manager Bedrijfssport, Sport & Zaken
www.sportenzaken.nl/bedrijfssport