Standpunt VNO-NCW
Persoonlijke overtuigingen - levensbeschouwing, waarden, visies - werken door in het ondernemen. Vroeger ontleenden mensen hun inspiratie aan het christendom, in de pluriforme maatschappij van nu zijn ook andere levensbeschouwingen belangrijker geworden, zoals islam en humanisme. Ook is er veel aandacht voor de betekenis van spiritualiteit in het werk.
Artikel 2 lid 2 van de VNO-NCW statuten luidt: Bezinning op basis van een rijke traditie op levensbeschouwelijk terrein maakt integraal onderdeel uit van de belangenbehartiging. Dit betreft mede bezinning op een rechtvaardige sociaal-economische ordening.
De stafgroep Levensbeschouwing en Ondernemen organiseert de jaarlijkse Bilderbergconferentie en workshops over leiderschap, conferenties over maatschappelijk ondernemen en spiritualiteit en retraites. Zie: pagina bezinningsprogramma.
VNO-NCW participeert via de stafgroep Levensbeschouwing en ondernemen in de christelijk-sociale beweging, met name in het Christelijk-Sociaal Congres en Uniapac.